• Startpagina
  • Nieuws
  • Kalender
  • Contact
  • Vacatures

Augustus/September 2011

Aan het begin van de vakantie ging de groep naar Camping de Luwe Stek, in Waarland om de vakantie in te luiden. Een ieder dronk op een mooie vakantietijd.
De week erna waren er de gehele week uitjes gepland.
We gingen naar het Hoenderdaelpark, en hebben een roofvogelshow gezien, en vele ander dieren.
Met de stoomtrein van Medemblik naar Hoorn, onderweg werd er gestopt, werden er koffers uitgeladen en kon je zien hoe het er vroeger aan toeging.

dagje uit
dagje uit

De woensdag stond de triatlon op het programma, met z’n allen op de fiets via een flinke omweg naar Liesbeth, daar een koppie gedaan, daarna gezwommen in Duikerdel en daarna uiteraard nog lopen, dit was voor de liefhebber, anderen hielden het voor gezien. Het was wel een hele gezellige dag met elkaar. 
De donderdag zijn we naar Fort Kijkduin geweest, allerlei vissen bekeken in de glazen tunnel, gelopen door de duinen en broodjes gegeten op het strand.
De vrijdag sloten we af met een wandeling naar de hertjes,  pannenkoeken bakken onder de middag en daarna nog naar Opmeer, waar een natuurparkje is aangelegd.
Allemaal indrukken zo´n weekje voor de één heel leuk voor de ander vermoeiend-spannend.

dagje uit
dagje uit

dagje uit

Op zondag had de feestcommissie een bbq georganiseerd als afsluiting van de week. Dit was heel gezellig, iedereen had een fraai hoedje/petje op en het was nog lekker weer ook. Dus we konden buiten vertoeven.
De feestcommissie bedanken we hartelijk voor hun inzet!!

Op maandag is de hele groep nog naar Opmeer geweest, de landbouwdag. Van alles is er dan te beleven, de koeien en kalfjes, de tractoren en andere machines, honden shows, paardenshows , het luchtkussen, van alles. Na afloop nog een lekker ijsje, en toen weer op naar huis.

Daarna werd het weer er niet mooier op, we konden af en toe wel buiten eten, maar er viel ook heel veel regen. Het ritme van het werken kwam er wel weer in en dat is voor een aantal van onze mensen heel belangrijk.
In de tuin werd er gewerkt, de aardappels werden gerooid, tomaten en komkommers werden volop geoogst.  De uitgebloeide planten in de plantenbakken, werden vervangen voor andere plantjes.
   
Langzamerhand bereiden we ons dan voor op de vakantie naar Drenthe. 
Hier volgt een verslagje van Cees:

We gingen, van 20 t/m 26 augustus naar Drenthe, naar landgoed “Het Timmerholt”.
Maandagochtend om 9 uur vertrokken we en we kwamen om 12 uur op de plaats van bestemming. De eerste dag is het rond kijken op de plek. Een mooie plek met veel huisjes en water . S ’Middags bleven we dan ook op het Timmerholt, maar s’ avonds maakten we een wandeling naar het dorp. Voor de één een koud kunstje , voor de ander een uitdaging . We hebben daar in Westerbork op een terrasje gezeten, veel lol gemaakt, wat gedronken en toen weer naar huis. Sommige te voet , andere per bus.
Elke ochtend zaten we ongeveer om 9 uur aan tafel met verse broodjes van de bakker.  Dinsdags sloeg het weer om en kregen we s’ middags flinke onweers buien. Met een groepje zijn we toch gaan zwemmen in Assen. In de avond klaarde het weer op en gingen we weer wandelen naar het dorp, maar de groep was nu wel kleiner, en de bus moest 2 keer rijden. Echter er was er één die in de nacht ook terug ging lopen. Rosanne ging met Cees om 22.30 uur s’ avonds te voet terug naar de bungalow.
Daan , Jan en Cees sliepen op de camping in 2 kleine tentjes, dit ging heel goed.
Woensdag mochten we naar ponypark slagharen, enkele ouders hadden voor ons vrij-kaartjes gespaard, dus we hadden met z’n allen gratis entree in het park.  De één ging helemaal los in de achtbanen en de ander vond een treintje al genoeg. Ieder had genoten en s’ avonds was dan ook iedereen moe, we zijn die avond ook niet meer weggeweest.
Donderdag was het in Drenthe prachtig weer. Zonnetje, 25 graden, lekker zitten en niets doen in de zon. S’ middags zijn we naar Orvelte geweest. Orvelte is een oud boerendorpje midden in Drenthe, met de huifkar gereden, schaapjes geteld, film gezien en op een terrasje gezeten.
Oude boerderijen bekeken en vooral met het sociale in de groep bezig geweest.  Want al waren we op vakantie, ieder had zich zelf wel mee genomen.  s, avonds naar de weekmarkt in Westerbork, daar waren kraampjes en muziek. Ieder kon nog wat kopen en zijn vakantie centjes weggeven.
Om 22.00 uur gingen we nog op een terrasje zitten , en na de warmte van die dag was het daar heerlijk vertoeven.
Vrijdagochtend opruimen en om 12 uur zijn we vertrokken naar het zwembad in Beilen.  Terwijl het buiten onweerde en regende zaten wij in het zwembad en gleden we van de glijbaan.  Na 16.00 uur reden we weg en gingen we naar Joure , waar een warme maaltijd op ons wachtte.
Afscheid genomen van Anne, en wij zijn doorgereden naar huis , waar we om 20.00 uur aankwamen. Moe, ontregelt, in korte tijd veel gedaan, vakantie gehouden in Drenthe.

Namens het vakantie team: Joyce, Marissa ,Ineke, Carla en Cees.

Na de vakantie zijn we weer fris van start gegaan.  Renata is sinds 5 september ook weer helemaal terug bij ons.
De houtbewerking met Janneke wordt weer opgestart,

Stephanie hout zagen
pottenbakken

de muziek met Karen begint weer op de maandagmiddag. Loes is gestart met de pottenbakkerij op de dinsdag en op de donderdag start Joke weer met de creatieve ochtend.
Iedere dag worden er groepjes gemaakt en bij de dagopening bekend gemaakt , zodat iedereen weet wat hij kan gaan doen.

Joyce werkt nu 3 dagen op ‘Het Groene Erf’ en ze gaat nog 1 dag in de week naar school.
We hebben 3 stagiaires , ze werken mee in het woonhuis en in de dagbesteding.
Dit zijn: Jill, Kristie en Romana.

Op 14 september is er de audit geweest voor de HKZ. We hebben het behaald en gaan werken aan de aandachtspunten/verbeterpunten die hierin naar voren kwamen.
Met dank aan diegene die hier weer hard mee aan de slag zijn geweest.

Christa Bijl komt niet meer logeren bij ons op ‘Het Groene Erf’. Ze heeft haar plekje gevonden bij de ‘Kleine Ark’. We wensen haar veel plezier bij de ´Kleine Ark´.
Jan komt vanaf september ook zo af en toe logeren bij ons. Evenals Anne, Eveline en Detmar en Migael.
Bij de dagbesteding zijn na de vakantie verschillende medewerkers meerdere dagen bij ons te vinden.
Muus is er nu de hele week, Jan en Boy komen 4 dagen, Nick en Daniel zijn er nu ieder 1 dag.
En uiteraard de medewerkers die er al langer zijn: Detmar, Ben Pricilla, Wouter en Tineke.
En onze bewoners van ‘Het Groene Erf’: Renata, Daan , Jeffrey, Rosanne, Stephanie, Niek en Maurice doen ook iedere dag weer nieuwe ervaringen met elkaar op, met de dieren, de plantjes en de natuur.

Wij wensen iedereen veel plezier en ervaring toe bij hun dagbesteding.

dagje uit
dagje uit